Wiosna na balkonie

Drukuj
zdj. living4media/Free
Chcesz mieć pięknie ukwiecony balkon już teraz? To możliwe!

Czas na sadzenie kwiatków balkonowych to zazwyczaj dopiero druga połowa maja. Wcześniej możemy sadzić tylko kwiaty wiosenne. Najpopularniejsze są kolorowe bratki. Jednak już w marcu możemy mieć piękne, kwitnące kwiaty na balkonie. W tym celu możemy wykorzystać kwiaty  cebulowe.

O tej porze roku, w każdym sklepie ogrodniczym lub supermarkecie  jest spory wybór niedrogich kwiatów cebulowych. Najczęściej kupujemy je do ozdoby wnętrz. Wprowadzają radosny nastrój i często bardzo pięknie pachną. Z tych samych kwiatów możemy wykonać kompozycję do skrzynki balkonowej. W dodatku w niższych temperaturach kwiaty będą kwitły dłużej, niż w pomieszczeniu. Większość tych roślin jest odporna także na niewielki mróz, więc nawet jeśli zima wróci, nasza dekoracja przetrwa.

Do skrzynki najlepiej nadają się hiacynty, różne odmiany narcyzów i żonkili, szafirki, tulipany i krokusy. Kompozycję możemy uzupełnić również pierwiosnkami.

Nie musimy wysadzać roślin  bezpośrednio do ziemi. Mogą pozostać w swoich doniczkach. Ustawiamy je wtedy na różnej głębokości, tak by ładnie wyglądały. Wolne przestrzenie wypełniamy lekkim podłożem torfowym lub mchem. Należy pamiętać, aby w czasie podlewania nawodnić każdą roślinkę.

Po przekwitnięciu rośliny ze skrzynek można przesadzić do ogrodu, gdzie będą kwitły przez następne lata.

Ula Zaborowska