Restauracje rekomendowane Polska i świat

  zwiń
  • Zum Schwarzen Kameel, czyli wiedeński...

   Wiedeń słynie z pysznych kanapek! Turyści kupują je u Trześniewskiego, a rdzenni wiedeńczycy U Czarnego Wielbłąda - Zum Shwarzen Kamel.

  • Au pied de cochon, czyli bistro pod r...

   Wszystkie drogi prowadzą „Pod raciczkę” głosi motto klimatycznej restauracji położonej w samym sercu Paryża tuż przy Halach Targowych. „Au pied de cochon” (Pod raciczką) otwarta jest od 1946 roku. I to nieprzerwanie - dzień i noc, siedem dni w tyg...

  • Homary w Porto Santa Maria

   Pół godziny jazdy samochodm od Lizbony odnajdziemy najlepszą w Portugalii restaurację z owocami morza. Nie tylko jedzenie jest tu genialne - mówi Magda Gessler – kojący, nostalgiczny morski pejzaż dorównuje smakowi potraw. Dla Magdy jest to miejsc...

  • Cafe Camelot

   W samym sercu Krakowa, tuż przy rynku, w zaułku niewiernego Tomasza przy ulicy św. Tomasza, w jednej z klimatycznych, starych kamienic odnajdziemy przemiłą kawiarnię z tradycjami: Cafe Camelot. Washington Post napisał o Camelocie: "Najlepsza kawia...

  • Loibnerhof w morelowym sadzie

   Latem, klienci restauracji Loibnerhof w austriackim Dürnstein biesiadują w morelowym sadzie. Morele wiszą nad głowami, morele pysznią się na talerzach, morelowe maceraty rozgrzewają serca i dusze.

  • Hotel Restaurante El Peregrino

   Jeśli lubicie faworki, a do tego nie boicie się odważnych kulinarnych pomysłów, hotel El Peregrino w Puente La Reina jest miejscem, które powinno się wam spodobać.

  • Boca Grande, Barcelona

   Morze i góry (Mar i Muntanya) – takimi słowami określa się kuchnię Katalonii. Zapewniam: to cudowne połączenie. To, co najlepsze w kuchni śródziemnomorskiej, czyli oliwa, zioła, warzywa, ryby i owoce morza plus mięso.

  • Dwór Kombornia w Korczynie

   Wizyta na Podkarpaciu nie dostarczyła Magdzie Gessler wielu pozytywnych wrażeń („biała plama na polskiej mapie smaku”), był jednak wyjątek. Czyli Restauracja Magnolia w Dworze Kombornia pod Korczyną.

  • Syrenka w Ustce

   My polubiliśmy Syrenkę w Ustce, która dzięki Magdzie Gessler przeszła totalną metamorfozę. Z nijakiego lokalu w nadmorskim kurorcie przeistoczyła się w restaurację, w której można zjeść najlepszą rybę w mieście.

  • Kuchnia i Wino w Pszczynie

   Do Pszczyny ściągają turyści z całej Polski i z Niemiec, żeby zwiedzić wspaniały, neobarokowy zamek, najpiękniejszy na Śląsku. Zaglądają też chętnie do pszczyńskiej restauracja Kuchnia i Wino, uważanej za jedną z najlepszych w mieście. W zeszłym r...