Boca Grande, Barcelona

Drukuj
0
Morze i góry (Mar i Muntanya) – takimi słowami określa się kuchnię Katalonii. Zapewniam: to cudowne połączenie. To, co najlepsze w kuchni śródziemnomorskiej, czyli oliwa, zioła, warzywa, ryby i owoce morza plus mięso.

Tym, którzy po raz pierwszy odwiedzają Barcelonę, a także tym, którzy już tu byli, ale nie odkryli tej restauracji, radzę: Boca Grande. Proszę tam iść i delektować się tym, co kuchnia Katalonii ma dla was najlepszego. Uwielbiam to miejsce. Wchodzicie i już wiecie: jest pięknie. Niezwykłe wnętrza – ściany i sufit w sztukateriach, idealnie wkomponowanych w klimaty tradycyjnej hiszpańskiej restauracji. Fantastyczna atmosfera, w której jednocześnie oddychacie końcem XIX wieku i wiekiem XXI. Cały budynek jest jak dzieło sztuki.

W takich wnętrzach jedzenie po prostu musi być na najwyższym poziomie. Odlecieć można już przy przystawkach – są po prostu obłędne. Trzeba tylko mocno trzymać się w ryzach, bo jeśli się na chwilę zapomnicie, potem możecie stwierdzić, że już na nic więcej nie macie miejsca ani siły. Do tego nie można dopuścić – jedzenie w Boca Grande jest cudowne. Z najświeższych produktów, perfekcyjnie dopracowane. Może homar? Albo sola? Wolicie morszczuka? Wszystkie ryby i skorupiaki można, według mnie, brać w ciemno – nie wiem, czy jadłam gdzieś lepsze. Fantastyczne są też steki, bajeczne desery – na przykład cudowny krem z czerwonych katalońskich owoców… Jeśli nie przyszliście tu z gotowym szczegółowym planem na kolację, poproście kelnera – podpowie. Obsługa w Boca Grande zdecydowanie wie, co przynosi gościom na talerzach, to jedna z większych zalet tej restauracji. Na górze bar – po prostu zjawiskowy – z najlepszymi koktajlami.

Koniecznie wybierzcie się też… do toalety. W takiej jeszcze nie byliście! Z didżejem, który gra dla tych, którzy idą do męskiej, dla tych, którzy wchodzą do żeńskiej, potem wszyscy się mieszają i piją szampana… tak, właśnie w toalecie!

Magda Gessler

Adres:
Boca Grande
Passatge de la Concepcio 12
08008 Barcelona
rezerwacje: (93) 467 51 49