Restauracja Carska w Białowieży

Drukuj
Z dala od szosy, w głębi lasu w budynku dawnej stacji kolejowej Białowieża Towarowa mieści się kulinarna perełka wschodniej Polski. Restauracja Carska wita wyjątkową atmosferą, pięknymi wnętrzami i doskonałym jedzeniem.

W menu dania kuchni polskiej przyrządzone ze znawstwem i poszanowaniem tradycji. Wszystkie potrawy najpierw cieszą oczy, aby potem stać się rozkoszą podniebienia.

„Z ogromną przyjemnością wracam do „Restauracji Carskiej” w Białowieży, w której jadłam najlepsze carpaccio ze słoniny. Marynowana w soli słonina w towarzystwie octu, białej rzepy i marynowanych prawdziwków jest prawdziwą eksplozją smaku – wspomina Magda Gessler.

Takich dań, które uwodzą jest w Carskiej więcej. Mają swoich zagorzałych fanów, którzy potrafią przyjeżdżać tu z Warszawy na obiad. Atrakcje kulinarne Carskiej mają i tę zaletę, że możemy się nimi rozkoszować w niebanalnych okolicznościach. Latem część stolików stoi wprost na torach kolejowych, którymi niegdyś zajeżdżały do Białowieży eleganckie pociągi, przywożąc cara wraz ze świtą do jego ukochanej puszczy. Zimą wielką atrakcją jest bania, w której możemy wygrzewać się, smagać brzozowymi witkami, wyskakiwać prosto w śnieg, apotem w sali odpoczynku zakosztować przyjemności picia herbaty podanej w ogromny srebrzystym samowarze. Do tego domowe konfitury. Niezwykły klimat tego miejsca pozwala nam na podróż w czasie. Smakując bliny z kawiorem i wspaniałą dziczyznę możemy łatwo wyobrazić sobie jak wspaniale było być carem.

Redakcja

Adres:

Restauracja Carska
ul. Stacja Towarowa 4
17-230 Białowieża
tel. (85) 68 12 119

e-mail: poczta@restauracjacarska.pl

www.restauracjacarska.pl