Bar del Fico w Rzymie

Jedna z dziesięciu najlepszych knajpek w Rzymie, wg Guardian’a, jest bezpretensjonalnym, lokalnym bistro, w którym można pograć w szachy, zjeść z przyjaciółmi genialne przekąski - we Włoszech zwane aperitivo – i poznać wszystkich najpiękniejszych i najważniejszych trendsetterów w Rzymie.

Bar mieści się tuż obok Placu Navona, najbardziej żywej i pulsującej części miasta, na placu del Fico, czyli placu figi - nazwanym tak na okoliczność drzewa, które rosło tu kiedyś przez kilkaset lat. Ale nazwa baru jest też zabawą słowną – fico po włosku znaczy „cool i trendy”.
Bistro urządzone jest w stylu „shabby chic”, więc wszystko wygląda tak, jakby przyniesione było ze strychu albo z piwnicy jakiegoś opuszczonego pałacu. W czasie aperitivo, czyli około 18 na barze pojawiają się przekąski, które można jeść bez ograniczeń, płacąc wyłącznie 5 Euro za kieliszek wina lub 8 Euro za drinka. W barze Fico można od siódmej rano zjeść śniadanie, pyszny prosty lunch, genialną pizzę czy późną kolację. Przy stolikach stali bywalcy grają na poważnie w szachy, a obiecujący artyści rozmawiają o swoich nowych projektach. To jedno z tych miejsc, z których nie chce się wychodzić, dopóki nie zostanie się wyproszonym, co ma miejsce zwykle około trzeciej w nocy. W Bar del Fico nawet internetowa strona startowa dostarcza przyjemności zmysłowej natury.

Maryla Musidłowska

INFO
Bar del Fico, Piazza del Fico 26, +39 06 6880 8413.
Otwarta codziennie od 7 rano do 3 w nocy.

www.bardelfico.com