Niebanalne meble ogrodowe

Drukuj
zdj. shutterstock
Nim wyrzucisz stare meble, zastanów się, czy nie można ich zamienić w niezwykłą ozdobę tarasu lub ogrodu.

Zdecydowanie nie lubię kwietników ze starych opon, nie przepadam również za pretensjonalnymi udziwnieniami w ogrodzie. Jednak niektóre pomysły na wykorzystanie na przykład starych mebli lub skrzynek są znakomite.

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest taki dobór mebla, aby pasował do stylu naszego ogródka. Przedstawiony na zdjęciu stary kredens świetnie nadaje się do wystawienia przed domem letniskowym.  Bardzo dobrze wpisze się w ogród ziołowy, trochę dziki i rustykalny. 

Drewniane elementy możemy zabezpieczyć przed wilgocią preparatami do konserwacji mebli ogrodowych. Szuflady, przed napełnieniem ziemią, trzeba dodatkowo wyłożyć folią. Jeśli chcemy żeby mebel był ozdobą przez wiele lat, można go na zimę wnieść do garażu lub przykryć plandeką. Pozostawiony na zimę w ogrodzie zmurszeje i nabierze patyny, co też może być ciekawe.

Jako nietypowe doniczki mogą nam posłużyć także stare walizki, komody, a nawet krzesła. Pięknie pomalowane na kolory pasujące do posadzonych w nich kwiatów, będą podkreślały ich urodę.  Wszystko zależy od naszej inwencji i pomysłowości.

Ula Zaborowska