AleGloria

Drukuj
0
Restauracja „AleGloria” zlokalizowana jest w historycznym, biznesowym i dyplomatycznym centrum Warszawy na Placu Trzech Krzyży w XVIII-wiecznych podziemiach odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy zwanej Domem Dochodowym o Trzech Frontach.

„AleGloria” została otwarta przez Magdę Gessler w październiku 2005 roku. Od tej pory jest ona ulubionym miejscem wielu gości: osób prowadzących działalność biznesową, artystów, polityków i dyplomatów oraz cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów, spośród których szerokie grono to cudzoziemcy odwiedzający Polskę.

„AleGloria” to coś więcej niż restauracja. To zaproszenie na spotkanie z polską sztuką oraz polską kuchnią - tę misterną, inteligentną, czerpiącą z tradycji, a jednocześnie serwowaną we współczesnej aranżacji. Restauracja dysponuje doskonale wyszkolonym personelem, zapewniając najwyższe standardy obsługi oraz najlepszą jakość serwowanych dań.

Perfekcyjny system organizacji pracy umożliwia w jednym czasie serwowanie dań zarówno z karty dla bardzo licznych klientów indywidualnych, jak i wydawania dań przygotowywanych według ustalonego menu dla dużych, zorganizowanych grup, a także obsługę cateringu dla dużych imprez.

W ciągu kilku lat działalności „AleGloria” zapewniła obsługę kilkuset imprez (od 100 do 500 osób) odbywających się na patio budynku, w którym znajduje się restauracja.

Restauracja posiada 5 oddzielnych sal, zróżnicowanych klimatem, wystrojem i aranżacją:

  • najbardziej reprezentacyjna i największa sala to Pole Truskawkowe (204m2), z dominującym motywem truskawek, gdzie znajduje się także przepiękny bar solny
  • Sala Kryształowa zdobiona kryształkami Svarowskiego i obrazami (77m2),
  • Sala Leśna zdobiona drewnianymi porożami (63m2),
  • Sala Kominkowa (37m2),
  • Gabinet Malczewskiego (23m2) – jest swego rodzaju wyrazem podziękowania dla artysty za cały jego dorobek i element inspiracji jaką Magda Gessler odnalazła w jego twórczości, tworząc „AleGlorię”

Dodatkowe informacje o restauracji:

  • Ilość miejsc siedzących – standard – 152 miejsca, maksymalnie – 260-270 miejsc

Adres:

Restauracja AleGloria

plac Trzech Krzyży 3
00-535 Warszawa
e-mail: alegloria@alegloria.pl

tel. +48 (22) 584 70 80

www.alegloria.pl