Pomaluj bombkę, to łatwe!

Drukuj
zdj. living4media/Free
Masz stare bombki, z łuszczącą się już farbą? A może masz po prostu dość gładkich bombek choinkowych? Możesz łatwo samodzielnie je pomalować.

Nikt chyba nie lubi wyrzucać starych bombek. Wiążą się z nimi wspomnienia kolejnych Świąt, czasami są pamiątką rodzinną. Co jednak można zrobić gdy ich wygląd pozostawia wiele do życzenia? Polecam chwilę relaksu przy malowaniu ich na nowo.

Do malowania bombek nadają się akrylowe farby artystyczne, które można kupić w wielu sklepach hobbystycznych. Natomiast jeżeli chcemy, aby wzór był przezroczysty możemy kupić farby do szkła lub użyć lakierów do paznokci. Dobrze jest też mieć pędzelki różnej grubości. Do stawiania równych kropek, znakomicie nadaje się gumka znajdująca się na końcu ołówka. Można też zrobić stempelki z korka lub ze zwiniętej w rulonik bibułki.

Możemy też wykorzystać klej i brokat, małe koraliki i ozdobne sznureczki. Wtedy wzory na bombce będą bardziej urozmaicone.

Jeśli chcemy pomalować starą, łuszczącą się bombkę – musimy ją najpierw dokładnie umyć. Zdejmujemy najpierw z niej zaczep, szczególnie jeśli jest metalowy. Zazwyczaj używane dawniej farbki zmywają się łatwo, szczególnie jeśli namoczymy je dobrze i potrzemy szorstką szmatką.

Umytą bombkę odstawiamy do wyschnięcia. Jeśli część farby nie chce się zmyć, musimy wymyślić wzory, które to zasłonią. Znakomicie nadają się do tego zaspy śnieżne, bałwanki i ośnieżone choinki.

Aby nie rozmazać świeżej farby palcami wstawmy malowaną bombkę do papierowego kubeczka lub połóżmy na kieliszku. Można też umieścić bombkę na patyczku szaszłykowym.

Wzory na gładkich, kolorowych bombkach najłatwiej możemy namalować farbą akrylową. Jeśli mamy jednak ochotę na coś bardziej błyszczącego, namalujmy wzór klejem i szybciutko posypmy brokatem. Ciekawe wzory powstają również gdy przykleja się różne koraliki, sznureczki, kawałki włóczki lub folii. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Miłej zabawy!

Ula Zaborowska