Serduszko w jesiennej tonacji

Drukuj
zdj. shutterstock
Do dekoracji domu często wykorzystujemy jesienne liście, kasztany i żołędzie. Niewielkim nakładem pracy możemy też wykonać ciekawe ozdoby z gałązek wrzosów.

Wrzosowe serduszka możemy zrobić w różnych rozmiarach. Mniejsze, położone przy nakryciach lub nawet na talerzach,  znakomicie nadają się do ozdobienia stołu. Większe można powiesić pod żyrandolem lub na ścianie. Wrzos ładnie się suszy, więc spokojnie będzie dekorował nasz dom przez kilka miesięcy.

Do wykonania wrzosowych ozdób potrzebujemy:

- pęczka wrzosu ( lub wrzosu ściętego z doniczki),

- giętkiego, ale dość grubego  drutu,

- taśmy florystycznej ( lub paska bibułki),

- cieniutkiego drucika (lub nitki) na szpulce.

Z grubszego drutu formujemy kształt serca, a  końce drutu łączymy zaginając je. Całość owijamy taśmą florystyczną (można ją kupić w marketach ogrodniczych i na giełdzie kwiatowej) lub paseczkiem bibułki. Do tak powstałego serca przykładamy nieduże gałązki wrzosu i mocujemy owijając ściśle drucikiem.  Od ilości użytego wrzosu, będzie zależało jakiej grubości będzie serduszko. Gałązki układają się najładniej jeśli zaczniemy układać je  , tak jak to widać na zdjęciu.

Gdy wrzosowe serduszko jest już gotowe, możemy dodatkowo ozdobić je wstążeczką lub dodać sznureczek, na którym je zawiesimy na ścianie.

Ula Zaborowska