Wiosenne doniczki

Drukuj
zdj. shutterstock
Chcesz mieć wiosnę na wyciągnięcie ręki? Wystarczy kilka kolorowych doniczek w domu.

Nie każdy z nas ma przydomowy ogródek pełen wiosennych roślin. A o tej porze roku miło jest popatrzeć na kolorowe kwiaty i nacieszyć się ich wspaniałym zapachem. Można oczywiście kupić kwiaty cięte i ustawić je w wazonie. Ale pięknie będzie też wyglądał domowy mini ogródek.

Wszystkie wiosenne kwiaty lubią dość niskie temperatury, więc poszukajmy w domu miejsca z dala od kaloryferów i nie w pełnym słońcu. Kilka doniczek ustawmy na większej tacy lub innej podstawce, która połączy je ładnie w całość. Na doniczkach ładnie wyglądają zawiązane sznureczki lub wstążki. Możemy też ozdobić kompozycję kamykami lub szklanymi kulkami. Nie zaszkodzi nawet odrobina kiczu w postaci kolorowych motylków lub ptaszków.

Kupmy kilka kwiatów doniczkowych różniących się pokrojem. Mogą to być hiacynty, szafirki, pierwiosnki, tulipany, niezapominajki czy stokrotki. Ustawmy je w doniczkach i podlewajmy regularnie, ale oszczędnie. Więcej wody potrzebują tylko niezapominajki. Przekwitnięte kwiatostany usuwajmy na bieżąco, to zawsze przedłuża okres kwitnienie roślin.

Ula Zaborowska