Kuchenne rewolucje i MasterChef’a ogląda ponad 5 milionów Polaków

Drukuj
zdj. materiały prasowe
Wznowiony we wrześniu 2013 r. MasterChef odnotowuje bardzo dobre wyniki oglądalności. Zmagania uczestników kulinarnego show śledzi 2,9 mln widzów! Podobnie jest z Kuchennymi Rewolucjami, które ogląda przed telewizorami 2,5 mln osób.

- Dowiedziałam się, że jednymi z najchętniej oglądanych programów są MasterChef i Kuchenne rewolucje – mówi Magda Gessler. - Potwierdza to, że kuchnia i jedzenie są istotnym elementem naszej kultury. Nie ukrywam również, że możliwość zbliżania ludzi do siebie dzięki gotowaniu daje mi ogromną radość. Rozgotowałam Polskę! – żartuje Magda Gessler, przewodnicząca jury MasterChefa.

Miłośników programów z udziałem Magdy Gessler ucieszy zapewne fakt, że w najbliższym odcinku MasterChefa, 6 października, zadaniem uczestników będzie jak najwierniejsze odtworzenie dania przygotowanego przez Magdę. Jury wybierze najsmaczniejszą i najbliższą oryginałowi potrawę, ale to głos Magdy Gessler będzie decydujący w wyborze zwycięzcy. Uczestników czeka także test inwencji - finalista, który wygrał poprzednią konkurencję, zostanie zaproszony przez jury do spiżarni. Tam znajdzie 11 kawałków mięsa i podrobów z różnych zwierząt, od wątróbki cielęcej po… bycze jądra! Jego zadaniem będzie wybór jednego kawałka dla siebie oraz podzielenie pozostałych porcji pomiędzy uczestników. Finaliści przygotują dania z otrzymanych części. Osoba, która poradzi sobie najgorzej, odpadnie z programu.