Zmarli Hanna Szymanderska i Grzegorz Komendarek

Drukuj
zdj. Karol Dariusz Szmeja
Wczoraj wieczorem (21 września) zginęli w wypadku samochodowym Hanna Szymanderska, autorka ponad stu znakomitych książek kucharskich oraz kucharz i aktor Grzegorz Komendarek.

Hanna Szymanderska była absolutnym guru i autorytetem  wiedzy o polskiej kuchni tradycyjnej i regionalnej. Byłą autorką książek kulinarnych i encyklopedii, jurorką konkursów kulinarnych, erudytką.  Grzegorz Komendarek, znany jako kucharz Grześ z serialu Złotopolscy, był kucharzem, aktorem i propagatorem polskiej tradycji kulinarnej. Zginęli wracając z festiwalu kulinarnego w Łapanowie. 
Dziś od rana fejsbuk zapełnił się zdjęciami i wpisami przyjaciół Hani i Grzegorza. Gosia Molska, którą prowadziła z Hanną Szymanderską programy kulinarne  „Babeczki Wigilijne” i „Babeczki Wielkanocne” napisała o Hani: Królowa, Mentor, Autorytet, Najważniejsza, Legenda, Mistrzyni, Inspiracja, Nieustraszona, Nieustępliwa, Waleczna, Dobra, Mądra, Normalna, Szczera, Cudowna, Zajebista. Będziemy tęsknić za tym ciętym językiem i ustawianiem kucharzy po kątach. Za dowcipem, uśmiechem, szczerą krytyką, dobrocią. Myślę, że je sobie teraz niebiańskie śniadanie- Haniu smacznego!

mm