U Fukiera

Drukuj
Restauracja „U Fukiera” jest miejscem niezwykłym. Odwołując się do najwspanialszej polskiej tradycji kulinarnej przenosi swoich gości na wyżyny smaku zupełnie im nieznane.

Moje działania na przestrzeni ostatnich lat sprawiły, że prawdziwa kuchnia polska weszła w okres swojego renesansu i niezmiernie się cieszę, gdy słyszę zachwyt wyrażany nad talerzem staropolskiego barszczu czy westchnienia towarzyszące konsumpcji mojego rodzinnego żuru na prawdziwkach. Pękam z dumy, gdy po wizycie w mojej restauracji o polskiej kuchni z głębokim uznaniem mówią wielcy tego świata. „Fukier” gościł m.in. księżniczkę Annę Mountbatten-Windsor, Jej Królewską Mość Małgorzatę II, królową Danii z dynastii Glücksburgów, Madeleine Albright, Claudię Schiffer czy Javiera Solanę.

„U Fukiera” to mój największy powód do dumy. To właśnie w tym miejscu wielu znakomitych gości odkrywa, że kuchnia polska nie jest ani przaśna ani przesadnie ciężka. Dziedzictwo kulinarnego doświadczenia wielu pokoleń polskich smakoszy, połączone z genialnymi produktami z najlepszych upraw i hodowli w Polsce ma przemożny wpływ na smak dań w mojej kuchni. Oczywiście nie bez wpływu na to co i jak gotuję miało dwadzieścia lat spędzonych przeze mnie poza granicami Polski. Doświadczenie, które tam zdobyłam, pozwoliło mi podejść do polskiej kuchni z lekkością do tej pory w naszej tradycji kulinarnej nieobecną.
 

Adres:

Restauracja "U Fukiera"
Rynek Starego Miasta 27
00- 272 Warszawa
e-mail: fukier@ufukiera.pl

Rezerwacje przyjmujemy w godzinach pracy restauracji od godz. 12.00 do 24.00 tylko telefonicznie lub faxem pod numerami:
tel. (+48) 22 831 10 13   
tel. kom. (+48) 600 99 99 33

www.ufukiera.pl