Restauracja Noma najlepsza na świecie

Drukuj
To już czwarty raz kopenhaska restauracja „Noma”, prowadzona przez charyzmatycznego kucharza Rene Redzepiego, uznana została za najlepszą na świecie. Werdykt ogłosili w poniedziałek w Londynie najwięksi znawcy gastronomii i dziennikarze kulinarni

Redzepi  specjalizuje się w swojej restauracji w nowoczesnej kuchni skandynawskiej.  Podaje potrawy przygotowywane wyłącznie z lokalnych produktów. 36-letni Rene Redzepi, tytuł zdobył już trzykrotnie, ale w ubiegłym roku stracił go na rzecz hiszpańskiej restauracji „El Celler De Can Roca”. W tym roku powrócił na podium w wielkim stylu!

„Misterne przywiązanie do szczegółów, innowacyjne podejście do szukania smaków i eksperymentowanie z fermentacją, to wszystko pobudzone przez pasję i ciekawość, po raz kolejny wzniosły jego restaurację na wyżyny” - oświadczyli organizatorzy konkursu.

Prowadzona przez trzech braci z Girony „El Celler De Can Roca” spadła na drugą pozycję. Trzecie miejsce zajęła awangardowa kuchnia włoska z Modeny, „Osteria Francescana”.

W pierwszej 50. znalazło się aż siedem lokali z Hiszpanii i siedem z USA. Wysokie noty zdobyły też restauracje z Azji. Na liście nie ma żadnej restauracji z Polski.

Konkurs organizuje brytyjskie czasopismo „Restaurant”. Choć po raz pierwszy ogłoszono go w 2002 roku, szybko zdobył prestiż i rywalizuje z konkursem smakoszy przewodników Michelin.

Źródło: PAP

Poznaj historię Nomy opowiedzianą przez samego Redzepiego