Zell am See-Kaprun, tak smakuje przyjemność

Drukuj
© Zell am See-Kaprun Tourismus
Najnowocześniejsze trasy narciarskie, trzy góry narciarskie - w tym lodowiec Kitzsteinhorn na granicy Parku Narodowego Wysokie Taury. Jak również różnorodna oferta rozrywkowa, dla rodzin oraz kulinarna - na stokach i poza nimi - budują legendę Zell am See-Kaprun

Zell am See-Kaprun jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej legendarnych centrów sportów zimowych w Alpach: To miejsce dla każdego, kto docenia doskonałe stoki oraz absolutną pewność śniegu.

Trzy resorty narciarskie: Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe oraz Maiskogel, to w w sumie 66 stoków ze 138 km tras, co czyni ten region jednym z najróżnorodniejszych centrów sportów zimowych w Austrii. A wszystko to z jednym biletem! Każda góra ma swoje unikalne właściwości. Schmittenhöhe, na przykład, z 77 km tras na stokach, najdłuższym fun slope, czarną "Trass" o nachyleniu 70 procent, stokami nocnymi oraz fantastycznymi chatkami, jest niepowtarzalnym punktem na mapie regionu. Pieszczotliwie zwana "Schmitten" - to lokalna góra, oferująca wszystko, czego można potrzebować do spędzenia cudownego dnia na nartach.

Dla tych, co wolą biegówki, w regionie Zell am See-Kaprun przygotowanych jest około 107 kilometrów tras specjalnie na narty biegowe. Można też wypożyczyć rakiety śnieżne i wybrać się na spacer po okolicy, albo wypróbować jeden z wielu torów saneczkowych. 

Okoliczne jezioro Zeller jest jednym z najczystszych zbiorników wodnych w Europie. Zimą skute jest lodem, zaprasza na łyżwy, mecz hokejowy, a po wodne atrakcje można się wybrać do nowoczesnych łaźni termalnych Tauern Spa w Kaprun. Z uurokliwego miasteczka Zell am See do pobliskiego Kaprun kursuje bezpłatny ski bus.

Grzechem byłoby nie sprobować przysmaków austriackiej kuchni. Zupy piwnej, kasnocken - domowych kluseczek zapieczone z aromatycznym serem, albo cesarskiego omletu. A po powrocie spróbować przygotować któreś z dań samemu. Z tym przepisem powinno się udać. 

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.zellamsee-kaprun.com/pl

Zdjęcia: © Zell am See-Kaprun Tourismus - http://zellamsee-kaprun.com